Safra Kesesi Taşı Düşürmek İçin Bitkisel Çözüm

Safra kesesi taşı sancısı hakkında eminim bir fikriniz vardır. Bu ağrıları geçirmek ve azaltmak için, bitkicenter.com olarak aşağıdaki bitkisel reçeteleri tavsiye ediyoruz.

Turp: Turpun suyu sıkılarak suyu çıkarılır ve bu su günde 2 kez tüketilir. Ölçüt olarak 1 çay bardağı ile içilmelidir. Turpu toz halinde kullanmak isteyenler, 5 gram miktarında ve günde iki kez tüketmelidir.

Aslandişi Kökü: 10 gram aslandişi kökü(ince kıyılmış), kaynar bir bardak suya atılır ve günde 2 kez tüketilir(su bardağı ile). Bir diğer aslandişi bitkisi tarifi ise, 10 gram aslandişi yaprağı, 1 bardak suya konulduktan sonra, 10 dakika kaynatılır ve günde 2 bardak tüketilir.

At Kuyruğu: At kuyruğu bitkisinden 2 – 10 gram miktarında, bir bardak kaynar suya konulmalı ve 5 – 10 dakika demlenmesi beklenmelidir. Günde 3 bardak içilmesi yeterlidir.

Deve Dikeni: 10 gram deve dikeni bitkisi, daha önceden kaynattığınız bir bardak miktarındaki sıcak suya konulur ve 10 dakika ılıması için bekletilir. Her öğünden önce bir bardak tüketilir.

safra_kesesi_tasi_2
Çilek: Safra kesesini düşürmek için, etkili besinlerden olan çilek aç karnına yenilmeli ve 200 – 350 gram miktarında tüketilmelidir. 2 hafta boyunca çilek yenmesi tavsiye edilir.

Kereviz Tohumu: 10 gram kereviz tohumunu , 1 bardak kaynar suya koyduktan sonra 5 dakika bekleyin ve günde 3 bardak için.

Not: Kullanmadan önce doktorunuza danışınız.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top