Kahverengi ve yeşil benzeri bir sıvı olan safra, karaciğer aracılığı ile üretilir. Safra bir atıktır ve safra söktürmek için tavsiye edilen bitkisel reçeteler aşağıdaki gibidir.
Lavanta Çiçeği: 10 gram miktarındaki lavanta çiçeğini kaynar bir bardak suyun içine atın ve 10 – 15 dakika bekleyin. Günde 3 bardak tüketilmesi tavsiye edilir.
Karlspat Tuzu: Karlspat tuzunu(bir çay kaşığı) erittikten sonra, sabahları tüketmelisiniz.
Koyun Otu: 2 tatlı kaşığı koyun otu bitkisini, daha önce kaynattığınız bir su bardağı miktarındaki kaynar suya atın. 5 dakika bekledikten sonra, süzün ve günde bir kez tüketin.
Mübarek Dikeni: 100 – 110 gram miktarındaki mübarek dikenini, 10 -15 dakika kaynatın. Günde 3 bardak tüketilir.
Huş Ağacı Yaprağı: 10 gram huş ağacı yaprağını, 1 bardak kaynamış suyun içine atın. 10 dakika soğumasını bekleyin ve sonra süzün. Günde 3 veya 4 bardak içilmesi gerekir.
Afrika Bamyası Çiçeği: Afrika bamyası çiçeğini çay demler gibi demleyin ve sonra tüketin.
Sabun Otu Kökü: 10 -12 gram sabun otu kökünü, bir bardak suya koyun ve 10 – 15 dakika kaynatın. Günde 2 bardak tüketilir.

indir-1
Şimşir Yaprağı: 5 – 13 gram şimşir yaprağını, bir bardak miktarındaki suya koyun. 10 -15 dakika kaynatın ve öğünlerden önce bir bardak tüketin.
Biberiye: 10 gram biberiyeyi, kaynatılmış bir bardak suya koyun. 10 -15 dakika bekletin ve günde 3 bardak için. Toz halinde kullanmak istiyorsanız, 1- 4 gram miktarında günde 3 kez içmelisiniz.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top