Birçok hastalık için doktorunuz size mümkün olduğunca yeşil sebze tüketmenizi önermiştir. Şimdi ise, bu yeşil sebzelerden en çok tercih edilen salatalığın suyunu sizlere önereceğiz.

Salatalık Suyunun Hazırlanışı

Öncelikle bir salatalığı dilimleyin ve 2 lt suda ıslatın(su damıtılmış olsa çok daha etkili olur). Tüm bu işlemleri geceden yapmalısınız ve sabah salatalık suyunuz hazır. Gün boyunca birkaç defa salatalık suyunu tüketmeniz halinde, bu ürünün tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.

Salatalık Suyunun Faydaları Nelerdir?

Suyun insan hayatında ki önemi tartışılmaz. Su ihtiyacınızı büyük ölçüde karşılayan salatalık ve özellikle salatalık suyunu tüketmeniz, sağlınız için paha biçilmez bir olumlu etki bırakacaktır.

salatalık-suyu-zayıflatırmı-620x477
Meyve suyu ve gazlı içecekler yerine günde birkaç defa salatalık suyunu tüketmeniz halinde, 150 kalori verebilmeniz mümkün. Sadece salatalık suyu tüketerek 150 kalori veriyorsunuz ve faydaları da bununla bitmiyor. Salatalığın kabuğunda bulunan K vitamini, insan vücudunda ki yaraların daha hızlı iyileşmesine sebep olur. Ayrıca bağışıklık sisteminizin demir gibi olmasını sağlayan salatalık suyu, C vitaminini de bünyesinde barındırmaktadır.
Ağız kokusu sorunu içinde bu üründen yararlanabilirsiniz. Salatalık suyunun içinde ki bir salatalık dilimini çiğnemeden 1 dakika kadar ağzınızda tutun ve bu şekilde ağız kokusundan kurtulabilmeniz mümkündür. Çünkü, salatalık içinde, ağız kokusunu önleyen fitokimyasal madde barındırır. Kanseri önleyici bir özelliği de bulunan salatalığın, cildinizi daima genç tuttuğu ve yaşlanmasını yavaşlattığı da uzmanlar tarafından kanıtlanmış bir gerçektir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top