Safranın kana karışması sarılık hastalığını ortaya çıkarır. Bu hastalığa yakalanan kişilerin gözleri beyazlaşır ve vücutları sararır. Sarılık hastalığının en önemli belirtisi de, vücudun sararmasıdır. Sarılık için tavsiye edilen bitkisel reçeteler ise aşağıdaki gibidir.

Yaban Yasemini: 3 – 6 gram miktarındaki yaban yasemini bitkisinin dallarını, 1 su bardağı miktarındaki kaynar suya koyun. 10 dakika demlenmesi için bekleyin ve günde 3 su bardağı için.

Ayrık Otu Kökü, Köpek Otu: Köpek otu ile birlikte ayrık otunu kaynatın ve birlikte tüketin. İsteğe göre bal ile tatlandırabilirsiniz. Bir su bardağı ile tüketilir.

Göz Otu Çiçeği: Az miktarda göz otu çiçeğini kaynattıktan sonra, soğuk olarak tüketin; oldukça etkili bir bitkisel reçetedir.

Ayrık Otu Kökü, Kara Hindiba Bitkisi: Kara hindiba bitkisini, ayrık otu kökü ile birlikte 10 dakika kaynatın. Daha sonra soğuk olarak bir bardak tüketin. Dilerseniz bal ile karıştırarak tatlandırabilirsiniz.

Deve Dikeni, Ayrık Otu Kökü: Ayrık otu kökü ile birlikte deve dikeni 10 -15 dakika kaynatılır. Daha sonra içine bal atılır ve soğuk olarak tüketilir. Bu bitkisel karışım, karaciğere de iyi gelmektedir.

d921a8dc4fd14adda85dc85cbe1243a9
Enginar: Enginar sarılık hastaları için tavsiye edilir. Enginar, sarılık hastalığının yanında karaciğer sağlığı içinde tavsiye edilir.

Ayrık Otu Kökü, Kekik: Kekik ile birlikte ayrık otu kökünü 10 -15 dakika kaynatın ve soğuması için 5 dakika bekleyin. Daha bal ile tatlandırıp, tüketin. Soğuk olarak içilmesi tavsiye edilir.

Not: Doktorunuza başvurmadan kullanmayınız.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top