Sedef hastalığı sebebi sinirsel ve genetik olarak bilinir; ama kesin nedeni hala bilinmemektedir. Psoriasis bu hastalığın tıp da ki ismidir ve vücudun belli bölgelerinde lekeler(kırmızı) ile kendini gösterir. Bu kırmızı lekeler kaşıntıya neden olmaz. Sedef hastaları için en doğal bitkisel çözümleri araştırdık ve sizler için paylaşıyoruz.

Arap Sabunu, Vazelin, Ardıç Katranı: Aynı kapta 35 – 40 gram vazelin ve 15 gram miktarındaki ardıç katranı karıştırılır. Daha sonra çalkalanır ve deri üzerinde olan pulların dökülmesinden sonra bu karışım merhem haline getirilir. Arap sabunu ile birlikte yıkandıktan sonra merhem vücuda sürülür.

Saf Alkol, Eter, Ardıç Katranı, Arap Sabunu: 4 – 5 gram eter, 5 gram ardıç katranı ve 4 gram saf alkol aynı kase de karıştırılır ve daha sonra merhem haline getirilir. Bu bitkisel karışım ile elde edilen merhem, arap sabunu ile yıkandıktan sonra deriye sürülür.

Şahtere, Su: 90 – 100 gram şahtere otunu, 2 su bardağı miktarındaki suya koyun ve 10 dakika kadar kaynatılır. Daha sonra süzülür ve günde iki kez tüketilir(kahve fincanı ile).

sedef-hastaligi-kesin-cozum
Arap Sabunu, Ardıç Katranı, Vazelin, Zelin: 80 – 90 gram zelin, 15 gram ardıç katranı, 5 – 6 gram arap sabunu karıştırılır ve merhem haline getirilir. Arap sabunu ile yıkanılır( deride ki pullar döküldüğünde) ve son olarak deriye merhem sürülür.

Not: Kullanmadan önce doktorunuza danışınız.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top