Selülite İyi Gelen Bitkisel Yağlar

Selülite İyi Gelen Bitkisel Yağlar

Selülite İyi Gelen Bitkisel Yağlar

Selülite İyi Gelen Bitkisel Yağlar

Bitkisel yağ özleri, cilt tarafından kolayca emilir ve deriye nüfuz ederler. Bu yağlar metabolizmayı ve dolaşımı uyarır, vücutta biriken toksinlerin atılmasını kolaylaştırır, insana zindelik verir. Bölgesel zayıflama ve selülit sorunları için hazırlanan karışımlar, kan dolaşımını hızlandırarak, yağların parçalanmasına yardımcı olurlar. Parçalanan yağlar, idrarla vücuttan atılır. Bu yağlar aynı zamanda cildimizi besler ve sıkılaştırır.

Selülite İyi Gelen Bitkisel Yağlar
Selülite İyi Gelen Bitkisel Yağlar

Selülit İçin Bitkisel Yağ Maskeleri

1)

* 1 Tatlı kaşığına yakın susam yağı,
* 8-10 damla biberiye yağı,
* 6-7 damla melisa yağı,
* 8-10 damla kekik yağı,
* 7-8 damla portakal yağı

Hazırlanışı:

Bütün yağları  güneş görmeyen bir yede porselen bir kap içinde karıştırın.

Kullanımı:

Hazırlamış olduğunuz yağı selülit olan bölgelere masaj yaparak yedirin. Daha sonra ham ipek kese ile cildiniz pembeleşinceye kadar, dairesel hareketlerle masaj yapın. Bu işlemden sonra yağlamış olduğunuz bölgeyi streç filmle sarıp yürüyüş veya egzersiz yapın. Son olarak da, duşa girin ve yine problemli bölgeye masaj yaparak yağı vücudunuzdan temizleyin.


 2)

-Susam yağı
-Portakal kabuğu yağı
-Limon kabuğu yağı
-Biberiye yağı
-Kekik yağı
-Mersin yağı

-Defne yaprağı yağı

Tüm yağları karıştırıp masaj yaparak cildinize yedirin. yarım saat sonra temizleyin

Bu esanslar çok yoğun olduğundan mutlaka seyreltilmelidir. Yoksa yakıcı olabilirler. Hatta alerjiye bile yol açabilirler. Bunları masajda kullanabilmek için bebe yağının içinde, bire bir oranında seyreltmelisiniz. Seyreltmek için farklı yağlar da kullanılabilir. Ancak bebe yağını bulmak daha kolaydır. Kaç şişe aromatik yağı karıştıracaksanız, aynı miktarda bebe yağı kullanmalısınız.

 Aromatik yağlar çok çabuk buharlaşan uçucu sıvılardır. Bu nedenle kullandıktan sonra şişenin kapağını sıkıca kapatın. Hava geçirmez şişelerde, serin ve karanlık yerlerde saklayın.


 3)

-Yarım tatlı kaşığı zeytinyağı,

yarım tatlı kaşığı susam yağı,

9-10 damla biberiye yağı,

12 damla kekik ve 9 damla portakal yağı

Tüm yağları  karıştırıp banyodan önce selülitli bölgelere masaj yaparak iyice yedirin. Yarım saat kadar bekledikten sonra saf ipek bir kese veya normal bir kese ile selülitli bölge kızarıncaya kadar iyice keseleyin daha sonra sabunlanmadan ılık suyun altında duş alın. Üç günde bir tekrarlayın. Selülitlerinizde gözle görülür iyileşme göreceksiniz.


 4)

-İki çorba kaşığı melisa yağı,

iki çorba kaşığı adaçayı ve iki çorba kaşığı okaliptüs yağı

Tüm yağları bir kasenin içinde karıştırın. içine 10-15 adet dövülmüş aspirin ve 5 tane limonun suyunu katıp tekrar iyice karıştırın. Selülitli bölgenize masaj yaparak iyice yedirin ve mutfağınızda kullandığınız streç naylonla iyice sarın. Yaklaşık 1 saat bekledikten sonra vücudunuzu yıkayın.


 5)

-Yarım su bardağı zeytin yağı ve yarım çay bardağı ılık suyu karıştırın. İçine yarım çay bardağı da deniz suyukattıktan sonra karışımı avucunuza alarak selülitli bölgenizi iyice ovarak yaklaşık 15 dakika boyunca masaj yapın ve ılık duş alın.


 

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top