Sindirim Sistemi Tıkanıklığına Bitkisel Çözümler

Ağızda başlayan ve anüste biten bir durum olan sindirim sisteminde ki tıkanıkların en önemli nedenlerinden biri, mide hidroklorik asitinin fazla oluşudur. Diğer nedeni ise, kalın bağırsağın su emme görevini yerine getirememesidir. Sindirim sisteminde oluşan tıkanıklar için, tavsiye edilen bitkisel reçeteler aşağıdaki gibidir.
Rezene Tohumu: Bir çay kaşığı rezene tohumunu havanda ezin ve toz haline geldikten sonra, bir çay fincanı ölçüsünde ki kaynar suya koyun. 10 – 15 dakika bekleyin ve süzün. Günde iki kez bir çay fincanı ile tüketin. Öğle ve akşam yemeklerinden 30 dakika önce içilmesi tavsiye edilir.
Tıbbi Karakafes Otu: Bir tatlı kaşığı miktarındaki tıbbi karakafes otunu(ince kıyılmış olmalı), bir çay fincanı soğuk suya koyduktan sonra 12 saat boyunca bekletilir. Daha sonra bu karışımı süzün ve başka bir kaba(kaynar su ile dolu) aktarın. Ilımasını bekledikten sonra günde 2 – 3 kez yudumlanarak içilir.

picture13
Isırgan Otu: Bir çay kaşığı miktarındaki ısırgan otunu, bir çay fincanı kaynar suya konulduktan sonra, demlenmesi için 15 dakika bekleyin. Daha sonra süzün ve günde iki kez bu karışımı tüketin. Bir çay fincanı ölçüsünde tüketilmelidir. Öğle ve akşam yemeklerinden 30 dakika önce kullanılması tavsiye edilir.
Koyun Otu: Az miktardaki koyun otu ince kıyılır ve bir çay kaşığı koyun otu alınıp, bir çay fincanı miktarındaki kaynar suya konulur. 10 – 15 dakika beklendikten sonra süzülür ve günde iki kez bir çay fincanı içilir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top