Sinir sistemi insan sağlığı için oldukça önemlidir ve hayatı boyunca sağlıklı yaşamasını direk olarak etkiler. Sinir sistemi için, tavsiye edilen bitkisel reçeteleri sizler için araştırdık ve sizler için paylaşıyoruz.

Kişniş: 6 gram kişniş, kaynar bir bardak suya konulduktan sonra 10 dakika ılıması için bekletilir ve günde 3 kez tüketilir(su bardağı ile). Kişnişi toz halinde de kullanabilirsiniz. Bunun için, 0.5 – 1 gram miktarında kullanılmalı ve günde 3 kez tekrarlanmalıdır.

Sarımsak: 1 diş sarımsağı, 1 bardak süte koyun ve 5 – 10 dakika kaynatın. Yatmadan hemen önce tüketin.

Semizotu: Semizotunu sıkarak suyunu çıkarın ve elde edilen bu suyu şeker ile birlikte tüketin.

Zerdeçal: 4 – 11 gram zerdeçal bitkisini, 1 bardak miktarındaki suyun içine koyun ve 10 – 15 dakika kaynatın. Günde 2 veya 3 kez tüketin. Zerdeçalı toz halinde de kullanabilirsiniz ve günde 2 kez, 0.25 – 0.50 gram tüketilir.

Yemişen: 4 – 5 gram yemişen meyvesi ve çiçeği, bir su bardağı miktarındaki kaynar suyun içine konulur ve 10 – 15 dakika bekletilir. Günde 3 kez tüketilir.

sinir-sistemini-guclendirici-bitkiler-8810
Kereviz Tohumu: 10 gram kereviz tohumunu(dövülmüş), daha önce kaynatmış olduğunuz bir bardak kaynar suya koyun. 10 -15 dakika bekledikten sonra, tüketebilirsiniz. Günde 2 veya 3 bardak içilmesi tavsiye edilir.

Dere Otu Tohumu: 2 çay kaşığı dere otu tohumu(çekilmiş tohum olmalı), bir bardak kaynar suyun içine konulur. 10 – 15 dakika bekletilir ve süzüldükten sonra tüketilir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top