Sinüzit İçin Bitkisel Tedavi Önerileri

bir tencerenin içine 1 litre kadar su koyup üzerine bir süzgec yerleştirin süzgeçin içine  İki avuç taze papatya koyup süzgecin üstünü ka­patın Buharda pişmeye başlayan bitkiler yumuşayınca, başa bir havlu alarak, süzgecin üzerine doğru eğilip bitkiden gelen buharı burun yoluyla teneffüs edin


* İki avuç taze şalgam yaprağı su kaynayan bir tencerenin üzerine konulmuş bir süzgecin içine bırakılıp süzgecin üstü ka­patılır Buharda pişmeye başlayan bitkiler yumuşayınca, başa bir havlu alarak, süzgecin üzerine doğru eğilip bitkiden gelen buhar burun yoluyla teneffüs edilmeye çalışır.


* İki avuç taze okaliptüs yaprağı su kaynayan bir tencere­nin üzerine konulmuş bir süzgecin içine bırakılıp süzgecin üstü kapatılır Buharda pişmeye başlayan bitkiler yumuşayınca, başa bir havlu alarak, süzgecin üzerine doğru eğilip bitkiden gelen buhar burun yoluyla teneffüs edilmeye çalışır.


* Bir miktar hardal tohumu dövülerek toz haline getirildik­ten sonra elde edilen toz burun deliğine enfiye gibi çekilir.


* Bir miktar karabaş otu dövülerek toz haline getirildikten sonra elde edilen toz burun deliğine enfiye gibi çekilir.


* Bir miktar oğul otu dövülerek toz haline getirildikten sonra elde edilen toz burun deliğine enfiye gibi çekilir.


* Bir miktar kâfuru dövülerek toz haline getirildikten sonra elde edilen toz burun deliğine enfiye gibi çekilir.


* Küçük bir tasın içine saf alkol konulup üzerine ince kıyılmış taze nane katıldıktan sonra gelen koku burun yoluyla teneffüs edilir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top