Disk kayması, kaslara aşırı yüklenme, kas da oluşan incinmeler sırt ağrılarına neden olmaktadır. Soğuk algınlığı da sırt ağrılarına neden olmaktadır. Sırt ağrılarına iyi gelen bitkisel reçeteler aşağıdaki gibidir.
Mısır Püskülü: Bir miktar mısır püskülü, bir litre suya konulur. 10 – 15 dakika kaynatılır ve ortaya çıkan mayi ile ağrıyan yerlere masaj yapılır.
Sedef Otu, Kuş Üzümü: 2 tatlı kaşığı sedef otu, 200 gram kuş üzümü bir litre suya konulur. 15 dakika kaynattıktan sonra, elde edilen sıvıya bez batırılır. Son olarak bu bez ağrılı yere sarılır.
Papatya Çiçeği, Saf Zeytinyağı: Papatya çiçeği(ince kıyılmış ve taze olmalı), bir şişeye doldurulur ve şişeye saf zeytinyağı da eklenir. Ağzını iyice kapattıktan sonra 15 gün boyunca sıcak bir yerde veya güneş gören bir yerde bekletin. Süre dolduktan sonra süzün ve ağrılı bölgeye bu sıvı ile masaj yapın.

1442405060753
Karanfil, Zeytinyağı: Karanfil bir şişenin içine doldurulur. Ağzına kadar doldurulması gereklidir. Üzerine saf zeytinyağı da ilave edildikten sonra, şişenin ağzı kapatılır. 15 gün sıcak bir yerde beklettikten sonra, süzme işlemini gerçekleştirin. Bel ağrıları olan yere bu sıvı sürülür.
Hardal Tohumu, İncir: 2 tatlı kaşığı hardal tohumunu havanda toz haline getirin. Kuru incir ile karıştırın(ince kıyılmış olmalı) ve ağrıyan yerlerinize sıcak bir bez ile birlikte sarın.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top