Üst solunum yolu enfeksiyonları hastalıklarında terlemenin önemi büyüktür ve terleme yolu ile vücutta yer alan toksinler atılır. Terletici bitkiler hakkında toparladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir.

Funda: 10 gram miktarındaki funda bitkisinin tohumunu, kaynar bir bardak suyun içine koyun. 10 dakika bekleyin ve günde 2 bardak tüketin.

Ardıç Tohumu: 4 gram ardıç tohumu, bir su bardağı miktarındaki kaynar suya konulur. 15 dakika ılıması beklenilir ve günde 3 bardak içilir.

Öküz Gözü: 10 gram öküz gözü çiçeğini, bir bardak kaynar suya koyun ve yarım saat bekledikten sonra bir fincan tüketin. Günde 3 kez tüketilmesi tavsiye edilir.

Sığır Kuyruğu Yaprağı: 4 – 5 gram sığır kuyruğu yaprağını(ufalanmış), kaynar bir bardak suya koyun. 10 – 15 dakika bekleyin ve günde 3 kez bu bitkisel karışımı için.

Oğulotu: 5 – 10 gram oğulotu bitkisinin yaprağını, bir bardak kaynar suya koyun ve 10 dakika ılıması için bekleyin. Her öğünden önce, günde 3 bardak içiniz.

Tilki Üzümü: 2 – 6 gram tilki üzümü bitkisinin dalları, 1 bardak kaynar suya konulur. 10 – 15 dakika bekletilir ve 1 gün içinde 2 bardak tüketilir.

yuksek-ates-ve-terleme-kanser-belirtisi-3149920_7159_300
Anason, Gelincik Çiçeği, Hatmi Çiçeği Kökü, Meyan Kökü, Farfara Otu Yaprağı, Süsen Kökü, Sığır Kuyruğu: 4 – 5 gram gelincik çiçeği, 80 gram farfara otu ve meyan kökü, 16 gram hatmi kökü, 20 gram anason, 80 gram süsen kökü, 40 gram sığır kuyruğu karıştırıldıktan sonra, bu karışımdan 5 – 10 gram alınmalı ve 1 bardak kaynar suyun içine konulmalı. Ilıması için 10 dakika beklendikten sonra yatmadan önce tüketilmelidir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top