Damarlarda oluşan şişlik ve büyümelerin adına varis denmektedir. Fazla kilo, ayakta fazlası ile durmak ve kadınların kullandığı jartiyer varise neden olur. Varis için kullanabileceğiniz bitkisel tedavi ise, aşağıda yer almaktadır.

Tazyikli Soğuk Su, Papatya Yağı: Bir hortum ile birlikte varisli bölge 5 – 10 dakika kadar yıkanmalıdır. Daha sonra kurulanmalı ve papatya yağı ile birlikte masaj yapılmalıdır. Son olarak bir sargı bezine papatya yağı dökülür ve varisli kısım iyice sarılır.

Asma Yaprağı, Su: 20 – 25 gram asma yaprağını, kaynamış 4 bardak suya koyun ve 30 dakika bekleyin. Daha sonra süzün ve günde 3 kez tüketin. Bir kahve fincanı ile tüketmek gerekir.

Bal, Su, Üzerlik Tohumu: 2 tatlı kaşığı balı bir su bardağı miktarındaki suya koyun ve eritin. Daha sonra 2 çay kaşığı üzerlik tohumu (dövülmüş olmalı) ile birlikte hazırlanan karışım tüketilir. Günde 1 kez bu bitkisel tedavi yöntemi denenmelidir(15 gün boyunca).

Yulaf Sapı, Su: 20 – 25 gram yulaf sapını, 4 bardak suya koyduktan sonra 10 dakika kadar kaynatın. Daha sonra süzün ve günde 3 kez tüketin. Bir kahve fincanı miktarında tüketilir.

varis-3387
Kuyruk Yağı, Erik Hoşafı: Az miktardaki kuyruk yağını eritin ve 2 tatlı kaşığı kuyruk yağı ile birlikte 1 su bardağı erik hoşafını tüketin.

Kuru üzüm: Kuru üzümün de varis hastalığına iyi geldiği bilinmektedir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top