Ciddi sonuçlar doğurabilen verem hastalığı, çok eski zamanlardan bugüne birçok kişinin ölümüne sebep olmuştur. Verem için erken teşhis çok önemlidir ve tedavi sürecinde tavsiye edilen yardımcı bitkiler aşağıdaki gibidir.

Sinir Otu Yaprağı: 15 gram sinir otu yaprağını, kaynar bir bardak suya koyun. 10 – 15 dakika bekleyin ve elde edilen karışımı günde 3 kez tüketin.

Keten Tohumu: Keten tohumunu toz haline getirdikten sonra, bal ile karıştırarak macun yapın. Günde 30 gram tüketin. Sabahları aç karnına tüketilmesi tavsiye edilir.

Şeftali Yaprağı: Şeftalinin yapraklarını sıkarak suyunun çıkmasını sağlayın ve bu suyu günde birkaç damla tüketin.

Kuş Ekmeği: 10 – 15 gram kuş ekmeği bitkisini, 1 bardak kaynar suya koyduktan sonra, ılıması için bekleyin(10 dakika). Günde 2 bardak içilmesi gereklidir.

Kındıra Kökü: 2 tatlı kaşığı kındıra kökünü, 1 su bardağı miktarındaki suya koyun. 10 – 15 dakika kaynatın ve günde 2 bardak bu karışımı tüketin. Sıcak olarak içmeniz gerekir.

Bir Yıllık Pelin: 5 gram bir yıllık pelin bitkisi, kaynar bir bardak suya koyulur. 15 dakika beklenir ve günde 3 bardak içilir.

19734
Şakayık Çiçeği: 8 gram şakayık çiçeğini, 1 bardak kaynar suya koyduktan sonra, 15 dakika bekletin. Bu karışımı günde 1 bardak içmelisiniz.

Çam Reçinesi, Şeker: 50 gram toz şeker ve 50 gram çam reçinesi hap haline getirilir(fındık kıvamında) ve günde 2 kez içilir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top