Deri hastalıklarından biri olan yılancık hastalığının tıp dilindeki ismi Eripizel’dir. Kızılyörük ismi ile de bilinen yılancığa, önemsenmeyen küçük yaraların mikropları neden olur. Bu mikroplar, kişide titremeye ve ateşe neden olur. Yılancık için önerilen bitkisel tedavi yöntemlerini sizler için paylaşıyoruz.

Portakal, Su, Ihlamur: 3 tutam ıhlamuru, 4 su bardağı miktarındaki suya koyun ve 10 – 15 dakika kaynatın. Daha sonra süzün ve elde edilen suya portakal suyu ilave edin(1 su bardağı). Günde 3 defa bu bitkisel karışım su bardağı ile tüketilir.

Bal, Su, Badem: 45 – 50 gram badem, 2 su bardağı ölçüsünde ki suya konulur. 10 – 15 dakika bekleyin ve bademleri çıkarıp kabukları soyun. Sonra ezin ve üstüne süzme bal ekleyin(1 kahve fincanı miktarında). Sonra karıştırın ve 4 bardak suya bu karışımı boşaltın. 15 – 20 dakika kaynatın ve yılancık olan kısma bu karışımı günde 3 kez sürün.

Patates, Su: 3 adet patatesi, 6 bardak suya koyun ve haşlayın. Daha sonra süzün ve kabuklarını soyun. Son olarak ezin ve hastalıklı kısma günde 3 defa sürün.

yilancik-290
Ebegümeci, Su: 1 avuç ebegümeci bitkisini, 6 bardak suya koyduktan sonra, 15 – 20 dakika kaynatın. Daha sonra süzün ve gaz bezini bu suya batırıp yılancıkın üzerine koyun. Kuruduktan sonra yenisi ile değiştirilmelidir.

Alkol, Limonata: 4 – 5 damla alkolü, 1 bardak limonatanın içine damlatın ve tüketin. Günde 1 kez içilmesi yeterlidir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top