Yanakta oluşan ağrıların ana nedeni, yüzde yer alan kasların spazmıdır. Yüz ağrısı için uygulanması gereken bitkisel tedavi yöntemleri ise, aşağıdakiler gibidir.

Kurtpençesi: Kurtpençesinin güneşte toplanması ve yeni toplanması gereklidir. Bu kurtpençesi güneşte bekletilir( kısa bir süre yeterlidir). Küçük bir yastığa konulup, ağrıyan yere konulmalıdır.

Civanperçemi: Bir çay kaşığı miktarındaki civanperçemini, bir çay fincanı ölçüsündeki kaynar suya koyun ve 15 dakika demlenmesi için bekleyin. Daha sonra süzün ve sabah ile akşam olmak üzere günde bir çay fincanı tüketin.

Sığırkuyruğu: Bir çay kaşığı sığırkuyruğu bitkisi, bir çay fincanı kaynar suya konur ve 10 dakika beklenilir. Demlendikten sonra süzülür ve günde iki kez bir çay fincanı olarak tüketilir. Sabah ve akşam vakitlerinde tüketilmesi tavsiye edilir.

Kekik: Bir çay kaşığı ölçüsündeki kekik, 1 çay fincanı miktarındaki kaynar suya koyulur. Daha sonra demlenmesi için 5 – 10 dakika beklenilir. Daha sonra süzülür ve günde iki kez tüketilir. Sabah ve akşam olmak üzere, günde iki defa.

20141013__8033105731
Papatya: Papatya önce ince bir şekilde kıyılır, daha sonra bir çay fincanı kaynar suya konulur. Daha sonra 15 dakika beklenilir ve süzülür. Günde iki kez 1.5 çay bardağı olarak için.

Isırgan Otu: Bir çay kaşığı ısırgan otu(ince kıyılmış olmalı), bir buçuk çay bardağı miktarındaki suya konur. 10 dakika demlenmesi için beklendikten sonra, süzme işlemi gerçekleşir. Bu bitkisel karışımın günde iki kez bir çay fincanı olarak tüketilmesi tavsiye edilir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top