Sinir sistemi ile ilgili bir sorun olan yüz felci, çoğunlukla bir iki günde geçer. Nadir de olsa uzun sürebilmektedir. Yüz felcine daha çok soğuğa maruz kalan insanlar yakalanmaktadır. Yüz felci için önerilen bitkisel çözümler aşağıdaki gibidir.

Biberiye: 10 – 12 gram biberiyeyi, kaynar bir bardak suya koyun ve 15 dakika ılımasını bekleyin. Günde 3 bardak tüketilmesi gereklidir. Biberiyeyi toz halinde de kullanabilirsiniz. 1 – 4 gram miktarında, günde 3 defa kullanılır. Biberiye yağı ve ceviz yağını aynı kapta karıştırıp, bu karışım ile günde 3 kez masaj da yapabilirsiniz.

Lavanta Çiçeği: 3 avuç lavanta çiçeğini, 50 gram suya koyun ve 2 gün beklettikten sonra, süzün. Bu karışımı bir şişenin içine koyduktan sonra, bu karışım ile hastalıklı yere masaj yapın. Bu yöntem 20 – 30 gün boyunca devam edilmelidir.

Zencefil: Bal ile birlik de zencefili macun yapın ve günde iki kez yiyin. Ceviz büyüklüğünde olmalıdır.

Amber: Yüz felci geçiren kişilerin amber koklaması tavsiye edilir.

indir

Üzerlik Yağı: Üzerlik yağı ile felçli bölgeye masaj yapın.

Çörekotu: Çörekotu yağını burnunuza damlatın.

Sirke, Lavanta: Yarım çay bardağı miktarındaki sirkeyi, bir su bardağı miktarındaki suya koyun. Daha sonra lavanta ekleyin ve 48 saat bekleyin. Son olarak pamuğu bu karışımın içine batırıp, yüze sürün ve lavantayı felçli bölgenin üzerine koyun. 5 dakika bekletilmelidir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top