Akciğerin iltihaplanması zatürreye neden olur ve iki türü bulunmaktadır. Zatürre için bitkisel tedavi yöntemleri aşağıdaki gibidir.

Menekşe: Bir avuç menekşe bitkisi, bir litre suya koyun ve 10 – 15 dakika kaynatın. Günde 3 kez yarım çay fincanı miktarında tüketilir.

Civanperçemi: Bir çay kaşığı ölçüsündeki civanperçemi, bir çay fincanı miktarındaki kaynar suya konulur. Son olarak süzülür ve tüketilir. Her saat başı içilmesi tavsiye edilir.

Ihlamur, Acı Pelin, Papatya:  Zatürre için 2 tatlı kaşığı, ıhlamur, papatya ve acı pelin bir litre suya konur ve kaynatılır. Günde 3 kez bir kahve fincanı tüketilir.

Kekik Otu, Saf Zeytinyağı: Ağzı geniş şişenin içine, kekik otu konulur. Sonra, şişeye saf zeytinyağı eklenir ve şişenin ağzı sıkı bir şekilde kapatılır. Sıcak bir yerde 15 gün bekletilir ve süre geçtikten sonra süzülür. Bu karışım göğüsün üstüne sürülür.

indir-2
Keten Tohumu, Hardal Tohumu: İki çorba kaşığı miktarındaki keten tohumu(dövülmüş olmalı) ve hardal tohumu(dövülmüş olmalı) bir litre suya konulur ve karışım sulu lapa hale gelesiye kadar kaynatılır. Bu bitkisel karışım bir Amerikan bezine sürüldükten sonra, göğsün üzerine konulur. Yarım saat bekletilmelidir.

Öksürük Otu: Bir çay kaşığı miktarındaki öksürük otunu, bir çay fincanı kaynar suya koyun. Daha sonra 10 dakika kadar demlenmesi için bekleyin ve daha sonra süzün. Günde iki kez bir çay fincanı tüketin. Sabah aç karnına ve gece içilmesi tavsiye edilir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top