Zayıflatan Besinler

zayıflatan diyet

zayıflatan diyet

Az Kalori İçeren Besinler 

SALATALIK
SALATALIK

SALATALIK

Salatalık en önemli diüretik özelliklere sahip sebzelerden biridir. Dahası alkali bir besin olmasıyla da bilinir ve fazla suyun vücuttan atılmasını sağlar.

Salatalık diğer sebzelere göre asit dengesizliğini daha hızlı dengeli hale getirir.Asit dengesizliği pek çok hastalığa neden olması sebebiyle ciddi bir sorundur.

Salatalığın içerisinde bulunan bir çeşit asit karbonhidratların yağa dönüşümünü ve vücutta depolanmasını engeller

100 gram salatalıkta sadece 10 kalori vardır. Bu nedenle diyet yapanlar için inanılmaz bir atıştırmalıktır.

 

GREYFURT
GREYFURT

GREYFURT

Metabolizmanızı hızlandırır ve kalori yakımını artırır. Ayrıca sizi tok hissettireceği için de daha az yeme ihtiyacı duyabilirsiniz. Lif bakımından da zengin olduğu için kan şekeri seviyenizi dengede tutar.

KEREVİZ
KEREVİZ

KEREVİZ

 Çok az kalori içeriyor ve yediğinizden fazlasını yakmanıza yardımcı oluyor. Ayrıca içinde bolca da su barındırıyor. Ancak mineral ve besin değeri açısından yeterli olmayabilir. Bu yüzden tek başına kereviz tüketmek vücut direncinizi düşürebilir. Başka yiyeceklerle birlikte tüketmelisiniz.

TAM BUĞDAY
TAM BUĞDAY

TAM BUĞDAY

Çalışmalar gösteriyor ki tam buğday ürünleri işlenmiş beyaz una ve türevlerine göre çok daha sağlıklı. Kronik bir hastalık riskini azaltıyor. Ayrıca tam buğdayın glisemik endeksi de düşüktür ve daha uzun süre tok tutar. Besin değeri olarak da vitamin, mineral ve karbonhidrat bakımından zengin ama yağ bakımından fakirdir.

 

YEŞİL ÇAY
YEŞİL ÇAY

YEŞİL ÇAY

Yeşil çay da metabolizmayı hızlandıran en önemli yardımcılardan bir tanesi. Antioksidan olarak da zengin bir içeriğe sahiptir

KAHVE
KAHVE

KAHVE

Türk kahvesi kültürümüzün önemli bir parçası öyle ki kahvaltı bile aslında kahve-altı yani kahve öncesi yemek olarak adlandırılmıştır. Kafein kalp atışlarını hızlandırır, kan daha fazla oksijen alır ve böylece daha fazla kalori yakar. Ancak kahvenizi içebiliyorsanız şekersiz içmeye çalışın. Şekersiz kahvenin kalorisi yok denecek kadar azdır.

AVAKADO
AVAKADO

AVOKADO

Avokado doymamış yağ içerdiği için metabolizmayı hızlandırır ve hücrenin enerji üreten kısımlarını serbest radikallerden korur. Kolesterol artışını önler, kalp hastalığı riskini azaltır ayrıca saçlara ve gözlere de faydalıdır

BAHARATLAR
BAHARATLAR

BAHARATLAR

Her türlü baharat daha fazla kalori yakmaya yardımcı olur. Ayrıca baharatların kalorisi de düşüktür.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top